Ve škole proběhl první ročník Paměťových přeborů, ve kterých si žáci a zaměstnanci mohli otestovat svou paměť a znalosti v osmi různých kategoriích, jejichž výherci byli odměněni medailí a diplomem. Hovoří se už o možném druhém ročníku na příští školní rok.
V úterý 23. června se na našem gymnáziu konal vůbec první ročník tzv. Pamětových přeborů. Soutěž organizovaná učitelkou fyziky Zdeňkou Hlásenskou prověřovala zdatnost v osmi různých kategoriích, které by šlo roztřídit do tématických celků (zeměpisné: vlajky států světa, hlavní města; matematické: převody jednotek, velká násobilka apod.). Kategorií však mělo být více, asi šest dalších, ale po nedostatečném zájmu byly zrušeny.
Akce začala lehce po osmé hodině právě vlajkami států světa. Samotné soutěžení probíhalo formou testů, kde měl každý doplnit správné odpovědi. Kupříkladu u „vlajek“ dostal každý uchazeč seznam šestadevadesáti vlajek, pod které musel doplnit název státu, kterému patřila. Takovou formou probíhalo ranní testování, které skončilo něco po deváté hodině kategorií vyjmenovaná slova.

Po ranním kole následovala několikahodinová přestávka, při které došlo k opravení všech testů z rána. Po přestávce – přibližně v půl jedné odpoledne – začala poslední „nejprestižnější“ kategorie: paměťový desetiboj. Ten se skládal z (jak jméno napovídá) deseti otázek, z nichž mnohé pocházely z IQ testů. Po zkontrolování výsledků desetiboje, což následovalo hned po jeho dopsání, došel čas na vyhlašování vítězů.
Jako odměna za úspěšný výsledek se dávaly medaily podle místa umístění (např. bronzová za třetí místo) spolu s diplomem, často se však stalo, že dva lidé se umístili na stejném místě, tedy oba byli první. Rozdávání výher zajišťovaly dobrovolnice z kvinty.

Všichni soutěžící si akci užili a bylo málo zúčastněných, kteří odešli bez jakéhokoliv diplomu. Přesto byli soutěžící, kteří vyhráli více než ostatní: Lucie Gutmanová z I.B, která obdržela tři zlaté medaile a měla jich tak nejvíce ze všech zúčastněných, a pan učitel Matěj Nos, který měl nejvíce medailí ze všech zúčastněných učitelů.
Akce se podle mého názoru povedla a těším se na příští ročník, který se po takhle povedeném musí bez pochyby stát.













