Poslední zvonění maturantů: Peklo na zemi?

1–2 minut
1–2 minut

Ve čtvrtek 30.4. se na naší škole odehrálo poslední zvonění. Vzhledem k charakteru této akce si myslím že ji všichni přítomní zaregistrovali, následující článek však obsahuje podrobný popis jejího celého průběhu.

První významná část akce byla samotná příprava, maturanti přišli dřív, již před vyučováním a dali se do práce: zavřeli hlavní vchod, k zadnímu připravili vodní zbraně šlehačku a spoustu dalšího, také „zdevastovali“ všechny třídy. Brzo příchozí studenti měli možnost nakoupit papírovou čepičku, která fungovala jako ochrana proti jakékoliv újmě, ale čepiček byl jen omezený počet a ne každému se chtělo platit.

Většina studentů se do školy nakonec dostala bez čepiček a zato zmáčení od vodních zbraní a ušpinění.

Opravdový masakr však přišel až během první vyučovací hodiny, kdy maturanti obcházeli všechny třídy a všechny studenty (kromě těch s čepičkami) zamazali hořčicí, kečupem a podobnými věcmi. Po tomto procesu každé třídě prodali odpustky jednotlivých učitelů , anebo lístky do tomboly.

O přestávce proběhla tombola, ve které byl poměrně netradičně každý lístek výherní.

Nakonec během druhé vyučovací hodiny proběhlo pasování septimánů a třeťáku na maturanty.

Tento proces probíhal mimo pozemky školy (což bylo velmi dobře – to nechcete zažít a ani vidět (-:) a mimo jiné k němu patřilo potření hořící posypání moukou a depilace.

Myslím že se poslední zvonění tento rok velmi povedlo a že si ho všichni „užili“.

Jeden komentář: “Poslední zvonění maturantů: Peklo na zemi?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *